fbpx

Neymar me 22 vjet, 200 gola (Video)

Neymar Da Silva është emri i supertalentit botëror që vazhdon të jetë lider i Brazilit. Superylli i Barcelonës ka arritur të shënoi golin e tij të 200-të në karrierë.

Neymar shënoi golin e tij jubilar në mënyrë fantastike në ndeshjen miqësore që Brazili e fitoi ndaj Panamasë.

Neymar golin e tij të 200-të në karrierë e shënoi pak muaj pasi ka bërë 22 vjet dhe është nga lojtarë më të rinjë në botë që ka arritur këtë shifër.

Neymar bëri edhe një asist perfekt në këtë ndeshje duke i bërë “dhuratë” sulmuesit Hulk në fitoren 4:0.

Lajme të ngjashme

Back to top button