RMV, u regjistruan 72 raste të reja me Kovid-19 gjatë fundjavës

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për tre ditët e fundit (30shtator- 02 tetor) nga ku rezulton se  prej 871 të testuarve kanë rezultuar 72 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 72
  • Riinfektime: 18
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 4
  • Të shëruar: 161
  • Testime: 871

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 339. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.391
  • Të shëruar: 333.504
  • Të vdekur: 9.548
  • Testime: 2.174.086

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button