RMV, janë zbuluar 12 emigrantë në afërsi të Negotinës, arrestohen dy kontrabandistë

Dymbëdhjetë emigrantë nga Siri janë zbuluar sot në një automjet me targa franceze në autostradën “Miqësia” në afërsi të Negotinës. Janë arrestuar dy persona – B.K. (19) nga fshati Bllacë i SHkupit dhe H.S. (28) nga fshati Grushinë, njofton Portalb.

Automjeti i markës “bmw” ka qenë i drejtuar nga B.K. i cili në pikën e pagesës Demir Kapi nuk është ndalur në shenjën për ndalje. Së shpejti më vonë automjeti është ndaluar, por B.K. është arratisur pas çka ka është gjetur dhe privuar nga liria, ndërsa H.S. është privuar nga liria sepse me automjet “merecedes” ka qenë në orilin e paraardhësit.

Personaz janë arrestuar në stacionin policor, ndërsa pas dokumentim të plotë të rastit, në koordinim me prokurorin publik, kundër tyre do të parashtrohet kallëzim adekuat.

Emigrantët, siç kumtoi MPB, do të dërgohen në Qendrën transitore të pranimit për procedurë të mëtejme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button