RMV, u regjistruan 108 raste të reja me Kovid-19 gjatë fundjavës

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për tre ditët e fundit (30shtator- 02 tetor) nga ku rezulton se  prej 976 të testuarve kanë rezultuar 108 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 108
  • Riinfektime: 30
  • Të vdekur: 3
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 135
  • Testime: 976

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 465. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Prilepi dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 343.069
  • Të shëruar: 333.067
  • Të vdekur: 9.537
  • Testime: 2.170.602

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button