fbpx

Sot Guardiola del para gazetarëve

Njeriu që kishte bërë revolucion me Barcelonën, Pep Guardiola, sot zyrtarisht do ta nis ‘aventurën’ në krye të Bayern Munchen.

Mediat e huaja raportojnë se tekniku spanjoll sot zyrtarisht do ta nis punën tek gjiganti gjerman, skuadër kjo që në sezonin që lamë pas fitojë tripletën (Bundesligën, Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Gjermanisë).

Guardiola sot në mesdite do të zbres në “Alianz Arena”. Mësohet se tashmë 200 gazetarë janë akredituar për të ndjekur konferencën e parë të strategut spanjoll.

Lajme të ngjashme

Back to top button