RMV, 81 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 787 të testuarve kanë rezultuar 81të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 81
  • Riinfektime: 25
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 77
  • Testime: 787

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 378. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Velesi, Prilepi, Kumanova dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 342.696
  • Të shëruar: 332.787
  • Të vdekur: 9.531
  • Testime: 2.167.428

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button