fbpx

Tetovë, për katër muaj, 812 gjoba

Policia e Tetovës ka vënë gjithsej 812 gjoba vetëm gjatë 4 mujave të shkuar.

Sipas raportit të Policisë së Tetovës, nga këta persona të gjobitur, 275 kanë paguar një shumë prej 250 eurosh, 389 të tjerë kanë paguar 45 euro, ndërsa 39 shoferë kanë marrë paralajmërim me shkrim.

“Gjatë kësaj periudhe, kur bëhet fjalë për shërbimin e merimangës me asistencë të policisë janë marrë dhe transportuar 118 makina gabimisht të parkuara. Shumica e makinave kanë qenë të parkuar në rrugët “Ilinden” dhe “Marshall Tito” apo në rajonin qendror të qytetit”, ka njoftuar policia e Tetovës.

Ndërsa gjatë vitit të kaluar, Policia e Tetovës ka vënë gjithsej 2.350 gjoba

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close