fbpx

Gallata e dëshiron Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri është i pavendosur për të ardhmen. Mesfushori kosovar është i pakënaqur me minutazhin që po i jepet në Bayern Munich, ndërsa e ka pranuar se trajneri Jup Heynckess kishte besim më të madh tek ai, sesa Pep Guardiola.

Për këtë, gjithnjë e më shumë spekulohet se 22 vjeçari do të largohet nga Allianz Arena gjatë kësaj vere.
Dhe, opsionet e tij nuk janë të pakta. Në Angli e pëlqen Liverpooli, ndërsa as skuadrat italiane nuk mbesin prapa.

Por, garës për 22 vjeçarin së fundmi iu shtua edhe Galatasaray, i cili e kërkon qe një kohë të gjatë përfaqësuesin zviceran.
Megjithatë, pritet që Shaqiri të vendos për të ardhmen pas Botërorit të Brazilit, ku do të luajë për Zvicrën.

Lajme të ngjashme

Back to top button