fbpx

RMV, dyfish më shumë të shëruar sesa të infektuar me kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 546 të testuarve kanë rezultuar 53 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 53
  • Riinfektime: 16
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 1
  • Të shëruar: 103
  • Testime: 704

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 570. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 342.519
  • Të shëruar: 332.422
  • Të vdekur: 9.527
  • Testime: 2.165.679

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button