fbpx

Mot me diell dhe vranësira

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Gjatë pasdites do të ketë reshje të shiut në pjesën jugore dhe pastaj edhe perëndimore, ndërsa gjatë orëve të mbrëmjes pritet që reshjet të jenë më intensive në pjesët jugore dhe në lindje.

Temperaturat pritet të sillen prej 6 deri më 13 gradë, ndërsa pasdite prej 20 deri më 25 gradë celsius.

Shkupi gjatë ditës do të ketë mot me diell dhe me vranësira të cilat gjatë mbrëmjes do të zmadhohen dhe do të ketë reshje të shiut. Temperaturat pritet të sillen prej 9 deri më 24 gradë celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close