fbpx

Presidenti Pendarovski me bashkëshorten në varrimin e Mbretëreshës Elizabeta II

Presidenti Stevo Pendarovski, shoqëruar nga bashkëshortja Elizabeta Gjorgieveska, sot në Londër mori pjesë varrimin e Mbretëreshës Elizabeta e Dytë, transmeton Portalb.mk.

Pas shërbimeve, Pendarovski mori pjesë në pritjen e organizuar nga Sekretari për punë të jashtme, Komonvelt dhe ai për Zhvillim të Mbretërisë së Bashkuar, Xhejms Kleverli, ndërsa dje në Vestminster Hall është nënshkruar në librin e ngushëllimeve.

Ndryshe, varrimi i mbretëreshës u ndoq nga 2 mijë personalitetet nga e gjithë bota, derisa kambanat binin 96 herë në minutë, duke simbolizuar gjatësinë e jetës së mbretëreshës.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button