fbpx

Zac Efron rrëfen përvojën e keqe gjatë operacioneve plastike: Për pak vdiqa

Zac Efron ka folur për thashethemet se ka kryer operacione plastike dhe ka rrëfyer si qëndron e vërteta. Në një intervistë për Entertainment Tonight në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto të martën, përpara filmit të tij të ri, The Greatest Beer Run Ever, Efron tha se nuk u ka kushtuar shumë vëmendje spekulimeve “qesharake” se ishte operacioni plastik që ia ndryshoi fytyrën, shkruan Classlifestyle.

“Më tha mamaja ime. Unë kurrë nuk kam lexuar në internet, kështu që nuk më intereson shumë,” shpjegoi ai.

Në fakt, ndryshimi në pamje ka ardhur për shkak të një aksidenti të vitit 2013, në të cilin Efron tha se theu nofullën, pasi rrëshqiti në një pellg me ujë pranë hyrjes së shtëpisë së tij. Ai gjithashtu pësoi një plagë në vjeshtë që iu desh ta qepte.

Efron zbuloi të martën se incidenti pothuajse e vrau atë.

“Ishte diçka shumë e keqe. Për pak sa nuk vdiqa, por jam mirë,” shpjegoi ai.

Në fillim të këtij muaji, Efron foli më shumë për efektin e dëmtimit në fytyrën e tij për Men’s Health, duke shpjeguar se ndërsa muskujt e përtypjes së bashku me fytyrën duhet të funksionojnë “si një simfoni” me pjesën tjetër të muskujve të fytyrës, dëmtimi e ndryshoi këtë gjë tek ai.

“Këta muskuj u rritën. Ata thjesht u bënë vërtet shumë të mëdhenj.” kujton Efron për pasojat. 

Efron foli gjithashtu për pamjen e tij në filmin Baywatch të 2017-ës, duke thënë se marrja e diuretikëve, stërvitja e tepërt dhe mungesa e gjumit çuan në një “depresion mjaft të keq”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button