fbpx

Në disa pjesë të Shkupit brenda dy ditëve do të zhvillohet festivali “Tingujt e Shkupit”, dikur “Tingujt e Çarshisë”

Në Shkup do të zhvillohen aktivitete artistike sot dhe nesër në disa pjesë të qytetit në kuadër të festivalit vjetor “Tingulli i Shkupit”, që për 16 vjet ka qenë e njohur si “Tingujt e Çarshisë”, transmeton Portalb.mk.

Festivali përfshin koncertin e Konstrakta dhe Zemlja Gruva, shfaqjen e Dina Jasharit dhe grupit “Hajka”, “Viva Strings”, “Diaz vojtas duo”, ekspozitën “Maqedonia”, “Lubonja”, Toni Kitanovski, Çerkezi, “Bla, bla, bla”, “Foolish Green”, “Bruka band”, Dorian, Dobrila, Peria dhe ekzpozita e Igor Kalcit.

Festivali do të përfshijë shfaqje muzikore e teatrale, ekspozita e poezi që do të realizohen në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, parkun Ibni Pajko, sheshin “Nënë Tereza” etj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button