RMV, në 24 orët e fundit u regjistruan 222 raste të reja dhe 8 vdekje me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 954 të testuarve kanë rezultuar 222 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 222
  • Riinfektime: 41
  • Të vdekur: 2
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 6
  • Të shëruar: 268
  • Testime: 954

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 1.660. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri, Prilepi dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 340.341
  • Të shëruar: 329.192
  • Të vdekur: 9.489
  • Testime: 2.151.148

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button