RMV, dyfish më shumë të shëruar sesa të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 867 të testuarve kanë rezultuar 252 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon: 

  • Raste të reja: 252
  • Riinfektime: 59
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 5
  • Të shëruar: 426
  • Testime: 867

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 2.239. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri, Kavadari dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 339.492
  • Të shëruar: 327.780
  • Të vdekur: 9.473
  • Testime: 2.147.514

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button