fbpx

Usyk i ruajti titujt e boksit në peshën e rëndë, mposhti Joshua-n në ndeshjen e revanshit

Kampioni botëror i boksit në peshën e rëndë, Oleksandr Usyk, ruajti titujt e tij të shtunën me vendim të ndarë të jurisë në një rindeshje kundër Anthony Joshua-s.

Pas 12 raundeve në qytetin Xhide të Arabisë Saudite, boksieri ukrainas Usyk, 35 vjeç, mundi 32-vjeçarin Joshua nga Britania 113-115, 115-113 dhe 116-112.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button