fbpx

Volkswagen nderon krijuesin e Beetle

Kompania gjermane Volkswagen ka filluar prodhimin e kabrioletit special të Beetle të quajtur Karman, i cili këto ditë u prezantuar në Lajpcig.

I dizajnuar për të nderuar Karmann i cili ndërtoi shumicën e kabrioletëve të Beetle në mes të viteve 1949 dhe 1980, edicioni special do të jetë i disponueshëm në treg në shtatë ngjyra të ndryshme që do ti karakterizoj kulmi i punuar na lëkura.

Kjo veturë gjithashtu është e pajisur me rrotat të profilit të ultë dhe fellne prej 18 inç. Kur flasim për enterier, edicioni special ka dy karrige sportive të mbuluara me lëkurë, timon elektronik dhe pedale të fjalës së fundit të teknologjisë. Të gjitha ata që janë të interesuar ta kenë këtë veturë në garazhin e tyre, do të kenë mundësinë ta porosisin nga muaji i ardhshëm./ Tribuna

Lajme të ngjashme

Back to top button