Real Madrid ka gjetur një zëvendësues për Casemiro në klubin më të mirë të Premierligës

Në ditët apo edhe orët e ardhshme, Casemiro do të kalojë nga Real Madrid te Manchester United. Trajneri i Madridit konfirmoi lëvizjen, duke thënë se braziliani ishte i vendosur të merrte një sfidë të re, raporton ABC.

Ndërkohë, Real Madridi do të duhet të hyjë në merkato dhe të kërkojë një mesfushor. Lojtari i Tottenham Hotspur, Pierre-Emile Hojbjerg është shënjestruar nga Madridi, sipas The Telegraph. Danezi vlerësohet në 40 milionë euro nga ekspertët e portalit transfermarkt, marrë nga euro-football.

Pierre-Emile Hojbjerg ka luajtur 90 minuta në secilën nga dy ndeshjet e Tottengam këtë sezon. Madje mesfushori danez ka arritur të shënojë edhe një gol duke firmosur në portën e Chelsea.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button