fbpx

Një tërmet me fuqi prej 5,3 ballë ka goditur Japoninë

Një tërmet me fuqi prej 5,3 ballë ka goditur rajonin e Japonisë verilindore, raporton Anadolu Agency (AA).

Agjencia për meteorologji e Japonisë (JMA) njoftoi se në ujërat mes Soma, në Fukushima dhe Ishinomaki, në Miyagi, është regjistruar një tërmet me fuqi prej 5,3 ballë.

Epiqendra ishte 60 kilometra larg dhe nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami.

Lëkundjet e tokës u regjistruan edhe në zonat Iwate Aomori, Yamagata dhe Ibaraki.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button