fbpx

Në Bullgari është rrokullisur autobusi me fëmijë nga Serbia, së paku 10 të lënduar

Autobusi me tabela të regjistrimit nga Serbia ku ishin 48 fëmijë, ka devijuar nga rruga e autostradës në Bullgari dhe është rrezuar në një hendek, duke shkaktuar edhe të lënduar, transmeton Sitel.

Në vendin e ngjarjes kanë ardhur vetura nga ndihma e shpejtë, zjarrfikësit dhe disa vetura të policisë. Sipas informatave të para, dhjetë persona janë të lënduar.

Të gjithë udhëtarët ishin shtetas të Serbisë, pjesëmarrës në një festival.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button