fbpx

RMV, mbi 600 raste të reja me Covid-19

Në Maqedoninë e Veriut vazhdon rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 1.253të testuarve kanë rezultuar 619 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 619
  • Riinfektime: 127
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 4
  • Të shëruar: 803
  • Testime: 1.253

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 3.905. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri, Kumanova dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 334.562
  • Të shëruar: 321.243
  • Të vdekur: 9.414
  • Testime: 2.134.298

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button