Dita e të rinjve – ambasadori britanik u takua me organizatat rinore dhe aktivistët

Sot, 12 gusht, në botë shënohet Dita ndërkombëtare e të rinjve. Me këtë rast, ambasadori britanik në vend, Matthew Lawson, u takua me përfaqësues të organizatave rinore, zbatues të projekteve dhe aktivistë, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftouan nga Ambasada britanike në Shkup, në takim u diskutua për angazhimin e të rinjve, aktivizmin, dezinformimin dhe mjedisin jetësor.

Pjesë e takimit ishin edhe përfaqësues të Fondacionit Metamorfozis, Portalb.mk dhe Agjencisë së Lajmeve Meta.mk.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button