fbpx

RMV, afër 700 infektime të reja me Covid-19

Në Maqedoninë e Veriut vazhdon rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 1.480 të testuarve kanë rezultuar 693 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 693
  • Riinfektime: 170
  • Të vdekur: 2
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 827
  • Testime: 1.480

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 4.243. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Kavadari dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 333.360
  • Të shëruar: 319.717,
  • Të vdekur: 9.400
  • Testime: 2.131.728

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button