fbpx

Statistikat e Covid-19 për tre ditët e fundit: 7 viktima dhe mbi një mijë raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informoi se, në tre ditët e fundit  (prej 06.08 deri 08.08.2022) janë bërë 3,561 testime për covid – 19, prej të cilave kanë rezultuar 1,233 raste të reja me korona virus, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 1,233
  • Riinfektime: 284
  • Të vdekur: 7
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 3
  • Të shëruar: 1.450
  • Testime: 3,561

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 3,991. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 331.988
  • Të shëruar: 318.599
  • Të vdekur: 9.398
  • Testime: 2.128.711

 Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button