fbpx

Fabregas zbarkoi në Itali, pritje triumfale nga tifozët

Tashmë është zyrtare, Como ka nënshkruar me mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas, i cili zbarkoi në brigjet e Larios si lojtari i lirë pasi mbylli eksperiencën e tij te Monaco, në Ligue 1, raporton ABC.

35-vjeçari i cili ka fituar gjithçka në karrierën e tij, është pritur nga qindra tifozë në stadiumin Sinigaglia.

Fabregas ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare dhe do të mbajë fanellën me numrin 4.

Lojtari gjatë intervistës së tij të parë si lojtar i Como u shprej se ai ende ka shumë ambicie dhe ka shumë për të dhënë në futboll. Ai po ashtu shtpi se do të bëjë të pamundur për ta kthyer klubin në Serie A

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button