“Eurovision 2023” do të mbahet në Mbretërinë e Bashkuar

Lufta në Ukrainë nga agresioni rus ende po vazhdon. Kjo bëri që organizatorët e festivalit të Eurovisionit të vendosin që festivali të mos mbahet në shtetin fitues, shkruan Portalb.mk.

Vitin tjetër festivali i këngës “Eurovision 2023” do të mbahet në Mbretërinë e Bashkuar.

Organizatorët e panë të arsyeshme që ta vendosin kështu pasi që Mbretëria e Bashkuar rradhitej në vendin e dytë sipas votave të publikut dhe jurisë.

Ata nuk e bën të ditur se në cilin qytet do të mbahet Eurovisioni, por, Glasgo dhe Mançester janë vendet që fansat i pëlqejnë më shumë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button