fbpx

Dritan Dajti tenton të djegë qelinë, i vë flakën një batanijeje

Dritan Dajti, i akuzuar për masakrën e 7 gushtit 2009 në Durrës, ku brenda katër minutave u ekzekutuan katër oficerë të skuadrës speciale operacionale, ka tentuar mbrëmjen e djeshme të djegë qelinë duke i vënë flakën një batanije.

Lajmi konfirmohet nga burime brenda burgut 313 në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth mesnatës dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.

Ndërkohë punonjësit e burgut kanë ndërhyrë për shuarjen e flakëve./ SotNews/

Lajme të ngjashme

Back to top button