fbpx

Vajza e një ish politikanit maqedonas është arrestuar në Mikonos për trafikim droge

Një influensere nga Maqedonia e Veriut, vajzë e një ish deputetit dhe kryetarit të Komunës së Velesit nga radhët e VMRO-DPMNE-së, është arrestuar në ishullin grek Mikonos për trafik të drogës, njoftoi gazeta greke “Proto Tema”.

Sipas medias, përveç influenseres 21-vjeçare, janë arrestuar edhe dy burra në moshë 34 dhe 35 vjeç/ Plotësisht është arrestuar edhe një person, me shtetësi libaneze, në përpjekje për t’u furnizuar me drogë. Gazeta publikoi fotografi në të cilat fytyra e vajzës që në Instagram ka 164.000 ndjekës është e turbulluar.

Siç kumtojnë nga policia greke, pas hetimit thelbësor të policisë është shkatërruar bërthama e rrjetit të shtetasve të huaj të cilët në mënyrë sistematike kanë tregtuar me drogë në Mikonos. Të arrestuarit kanë qenë të organizuar në grup kriminal, me role konkrete. Njëri ka qenë furnizues dhe ka pasur rol lideri, të tjerët kanë qenë tregtues, a drogën në ishull e kanë shitur në pako të vogla për shfrytëzuesit e interesuar.

Janë konfiskuar 437 tableta ekstaza, 219,8 gramë kokain, 270,9 gram metamfetamin dhe 155,7 gramë kanabis.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button