fbpx

RMV, sonte në mesnatë do të lirohen çmimet e derivateve

Prej sonte në mesnatës do të lirohen çmimet e derivateve në Maqedoninë e Veriut, vendosi Komisioni Rregullator i Energjetikës, njofton Portalb.mk.

Sipas vendimit, benzina Eurosuper BS98 dhe vaji ekstra i lehtë do të lirohen për një denarë për litër, ndërkaq benzina Eurosuper BS95 dhe Eurodizeli për gjysmë denarë për litër.

Çmimet e reja:

Benzina Eurosuper BS95 – 108.5 denarë për litër

Benzina Eurosuper BS98 – 110.5 denarë për litër

Eurodizeli – 103.5 denarë për litër

Vaji ekstra i lehtë për amvisëri – 102 denarë për litër

Mazuti 53.727 denarë për kilogramë

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button