fbpx

COVID-19 në tri ditët e fundit në RMV, 290 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për tri ditët e fundit e fundit (prej 01.07 deri 03.07.2022), transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 290
Riinfektime: 49
Të vdekur në tre ditët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
Të shëruar: 250
Testime: 1.695

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 935. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 314.501
Të shëruar: 304.239
Të vdekur: 9.327
Testime: 2.084.385
Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button