fbpx

RMV, 148 raste të reja me koronavirus, 40 riinfektime

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 148
  • Riinfektime: 40
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 1
  • Të shëruar: 45
  • Testime: 1.261

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 750. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Ohri dhe Manastiri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 313.856
  • Të shëruar: 303.783
  • Të vdekur: 9.323
  • Testime: 2.080.874

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button