fbpx

RMV, 180 raste me koronavirus në 3 ditët e fundit, asnjë viktimë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për tri ditët e fundit e fundit (prej 24.06 deri 26.06.2022), transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 180
Riinfektime: 29
Të vdekur në tre ditët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
Të shëruar: 153
Testime: 2.880

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 570. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 313.540
Të shëruar: 303.648,
Të vdekur: 9.322
Testime: 2.078.512

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button