fbpx

RMV, 110 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 110
Riinfektime: 18
Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
Të shëruar: 42
Testime: 894

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 442. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 313.160
Të shëruar: 303.396
Të vdekur: 9.322
Testime: 2.074.132

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button