fbpx

RMV, të mërkurën dhe të enjten do të jetë shumë nxehtë me temperatura deri në 39 gradë

Të mërkurën dhe të enjten do të jetë shumë nxehtë, ndërsa pasdite në shumë vende do të ketë motë të paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme lokale shiu, bubullima dhe erë të fortë dhe kushte për stuhi të shkurtër, njoftoi sot Drejtoria për punë hidrometeorologjike, transmeton Portalb.mk.

Nga e premtja, sipas DPH-së,  megjithatë do të mbizotërojë mot kryesisht stabil dhe i nxehtë.

Temperaturat maksimale në vend nesër do të arrijnë 36 gradë, pasnesër 38 dhe ditën e enjte 39 gradë. Në Shkup temperatura maksimale parashihet për nesër deri në 34 gradë, ndërsa për Gjevgjeli deri në 36 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button