fbpx

MPB: 45 emigrantë janë gjetur në shtëpinë e kumanovarit

Policia ka gjetur mbrëmë 45 emigrantë në shtëpinë e U.F. (41) nga Kumanova. Shtëpia e tij u kontrollua me urdhër të gjykatës, ku 44 nga shtetasit e huaj që u  gjetën ishin nga Pakistani dhe një nga India, transmeton Portalb.mk.

Kumanovari, siç informojnë nga MPB-ja, është ndaluar në stacion policor, ndërsa emigrantët janë dërguar në qendrën transitore Tabanovc për procedurë të mëtutjeshme.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, policia paralajmëroi kallëzim penal.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button