fbpx

RMV, 60 raste të reja me koronavirus, 16 prej tyre riinfektime

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 60
  • Riinfektime: 16
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 2
  • Të shëruar: 63
  • Testime: 842

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 359. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 312.807
  • Të shëruar:  303.128
  • Të vdekur: 9.320
  • Testime: 2.069.427

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button