fbpx

Ja cila është ëndrra e Messit (Video)

Adidas ka prezantuar spotin zyrtar për Botërorin e Brazilit me pjesëmarrjen e disa prej yjeve më në zë të futbollit si: Leo Messi, Dani Alves, Luis Suarez, Robin van Persie, Bastian Schweinsteiger e Xavi.


Spoti, i quajtur “Leo Messi’s World Cup Dream” (Ëndrra e Messit për Kupën e Botës) starton zyrtarisht edhe fushatën e gjigandit gjerman për Botërorin e pas rreth 2 javëve.
Reklama ka në sfond një kolonë zanore të shkruar enkas nga Kanye West dhe të shkruar nga Fernando Meirelles, regjisor i “City of God.

Lajme të ngjashme

Back to top button