Maqedonia e Veriut në Kampionatin Evropian e fitoi një medalje të bronztë për karate

Në kampionatin evropian për karate të organizuar në Turqi, Maqedonia e Veriut ka arritur të fitojë një medalje të bronztë, transmeton Portalb.mk.

Petar Spasenovski e solli medaljen e vetme për vendin, ndërsa ai me plot bindje u shpreh që “radhën tjetër do të jetë e artë”.

“Në betejën për medaljen e bronztë, Spasenovski me rezultat 2-0 fitoi kundër karateistit vendas Oz Murat, por fituesi ishte vendosur në fund të ndeshjes”, raportojnë nga Agjencia për Rini dhe Sport.

Veronika Kostovska humbi nga francezja Laura Sivert në garën për medaljen e bronztë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button