fbpx

RMV, 109 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 109
  • Riinfektime: 12
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 91
  • Testime: 1.062

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 582. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Shtipi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 311.701
  • Të shëruar: 301.819
  • Të vdekur:  9.300
  • Testime: 2.051.008

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button