fbpx

Ndërroi jetë njëri prej themeluesve të “Depeche Mode”, Andy Fletcher

Ka vdekur të enjten në moshën 60-vjeçare Andy Fletcher, anëtar themelues i grupit të famshëm “Depeche Mode”.

Lajmin e ka bërë të ditur grupi përmes një deklarate në Twitter, transmeton Koha.net.

“Jemi të tronditur dhe të mbushur me trishtim me vdekjen e parakohshme të mikut tonë të dashur, anëtarit të familjes dhe shokut të grupit, Andy Fletcher”, bëri të ditur grupi në një deklaratë të postuar në Twitter.

Depeche Mode është një grup muzikor elektronik anglez, i formuar në Basildon në vitin 1980.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button