fbpx

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO i domosdoshëm

Nga sot Forcës së Sigurisë së Kosovës i janë bashkuar edhe 257 ushtarë të rinj. Në ceremoninë e betimit të këtyre rekrutëve, që u mbajt në kazermën e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj, komandantja supreme e Ushtrisë së Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh se me këtë numër të rekrutëve FSK-ja gjithnjë e më shumë po zhvillohet sipas standardeve profesionale dhe në harmoni me praktikat e ushtrive më moderne në botë, transmeton 21 Media.

Postimi i saj i plotë:

“Nuk ka nder më të madh në jetë sesa t’i bëhesh mbrojtës atdheut. Sikurse dikur, djemtë e vajzat e UÇK-së që bartën mbi supe idealet e lirisë sonë, sot ju mbi supet tuaja mbani përgjegjësinë e mbrojtjes së lirisë, integritetit territorial dhe sovranitetit të Kosovës”

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button