fbpx

RMV, 83 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 83
  • Riinfektime: 13
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 2
  • Të shëruar: 79
  • Testime: 1.430

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 535. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 310.942
  • Të shëruar: 301.114
  • Të vdekur: 9.293
  • Testime: 2.039.981

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button