fbpx

Fushata e zgjedhjeve në PD, u publikua agjenda e Sali Berishës dhe Ibsen Elezit

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka bërë publike agjendën e Sali Berishës dhe Ibsen Elezit për fushatën, ndërsa jemi në prag të zgjedhjeve të kreu të PD-së, raporton TopChannel.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur fushatën  për kreun e Partisë Demokratike, zgjedhje që do të mbahen në 22 maj, raporton ABC.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka bërë publike agjendën e Sali Berishës dhe Ibsen Elezit për fushatën, ndërsa jemi në prag të zgjedhjeve të kreu të PD-së.

Turi i takimeve:

E premte, dt 13 maj 2022

Ora 17.00 Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Elbasan.

E shtunë, dt 14 maj 2022

Ora 10.00 Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Kukës

Ora 11.30 Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Has.

Ora 18.00  Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Fier

Votimi për kreun e ri të PD-së është planifikuar të mbahet më 22 maj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button