fbpx

RMV, 89 të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 89
  • Riinfektime: 20
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 1
  • Të shëruar: 87
  • Testime: 1.221

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 634. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 310.684
  • Të shëruar: 300.761
  • Të vdekur: 9.289
  • Testime: 2.035.877

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button