fbpx

Pendarovski dhe Galloway mbollën dru lisi për nder të Mbretëreshës Elizabeta II

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski së bashku me ambasadoren britanike Rachel Galloway mbollën një lis në oborrin e kabinetit të Presidentit, me rastin e jubileut platinum të mbretëreshës Elizabeta II, transmeton Portalb.mk.

“Mbështetje për këtë iniciativë fisnike dhe simbolike të Ambasadës Britanike në Shkup, e cila do të gjelbërojë 70 shkolla, kopshte, shoqata dhe institucione në mbarë Maqedoninë e Veriut. Lisi simbolizon lidershipin, vendosmërinë dhe guximin”, shkroi Pendarovski në Facebook.

Foto: Profili në Facebook i presidentit Stevo Pendarovski
Foto: Profili në Facebook i presidentit Stevo Pendarovski

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button