fbpx

RMV, 115 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda tri ditëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 115
  • Riinfektime: 23
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 99
  • Testime: 1.652

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 594. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 310.413
  • Të shëruar: 300.532
  • Të vdekur: 9.287
  • Testime: 2.032.020

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button