fbpx

RMV, 159 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda tri ditëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 159
  • Riinfektime: 25
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 2
  • Të shëruar: 225
  • Testime: 2 777

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 578. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 310.298
  • Të shëruar: 300.433
  • Të vdekur:  9.287
  • Testime: 2.030.368

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button