fbpx

Porto e fitoi titullin e 30-të të ligës portugeze

Skuadra e futbollit Porto u kurorëzua si kampion i ligës portugeze me një fitore të ngushtë me rezultatin 1-0 ndaj Benfica-s, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mbrojtësi i majtë nigerian Zaidu Sanusi shënoi golin në fund të ndeshjes për ta çuar Porton drejt fitores në Estadio da Luiz.

Fitorja i rriti pikët e Portos në 88, gjashtë pikë më shumë se Sporting CP i vendit të dytë, me një ndeshje të mbetur për të përfunduar sezonin.

Porto siguroi kampionatin e tretë në pesë sezonet e fundit dhe 30 tituj në total.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button