fbpx

RMV, ulje e rasteve aktive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 77
  • Riinfektime: 8
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 101
  • Testime: 1 084

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 648. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 310.140
  • Të shëruar: 300.208
  • Të vdekur:  9.284
  • Testime: 2.027.591

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button