fbpx

RMV, moti për festën e Bajramit – reshje lokale shiu dhe ulje mesatare të temperaturave

Nesër do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët deri në mesatare jugore, ndërsa nga pasdita e së enjtes do të ketë reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullima, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, transmeton Portalb.mk.

Vende-vende do të fryjë erë mesatare veriore. Kushte për reshje lokale afatshkurtra do të ketë edhe të premten dhe në ditët e fundjavës së zgjatur të pushimeve, përkatësisht edhe gjatë festës së Fitër Bajramit, ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button